on February 10, 2014 by castli in Administratie publica, Afaceri, Altele, Comments (0)

Zarządzanie firmą w Wielkiej Brytanii dla początkujących

Mieszkając w Wielkiej Brytanii po pewnym okresie stajesz przed wyborem stworzenia własnego biznesu. Taka szansa może nie zdarzyć się drugi raz, więc warto się zastanowić nad otwarciem własnej firmy w Anglii. Założnie i prowadzenie jej za granicą jest o wiele prostsze, przyjemniejsze i atrakcyjniejsze. W UK oferowane są nieporównanie atrakcyjniejsze warunki dla przedsiębiorców do prowadzenia biznesu niż w Polsce.
Piszę tak, ponieważ w Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do naszego kraju państwo pomaga przedsiębiorcom. Prowadzenie firmy może nie jest proste, ale na pewno lepsze niż u nas. Oferowane warunki dla chętnych przedsiębiorców są niebywale atrakcyjne. Po pierwsze odpadają składku ZUS w Wielkiej Brytanii nie ma dla tej składki odpowiednika. Dzięki czemu koszt prowadzenia biznesu jest o wiele niższy. Próg zwolnienia od podatku dochodowego wynosi ok. 7,5 tys. funtów {- czyli około 40 tys. polskich złotych, a limit zwolnienia dla przedsiębiorców w UK to ok. 79 tys. funtów {- ok. 400 tys. polskich zł.. Podatek dochodowy w Anglii płaci się tylko raz w roku, co ma wpływ na większą płynność finansową firmy już w pierwszym roku jej funkcjonowania. Nie traci się także czasu co miesiąc na rozliczanie dokumentów księgowych i rozliczeń podatkowych. Biurokracja jest ograniczona do minimum, przepisy jasne, urzędnicy przyjaźnie nastawieni. W UK zachęca się ludzi, by zakładali własne firmy i tworzyli nowe miejsca pracy. rozbudowany system (w dużej mierze darmowej) pomocy dla początkujących przedsiębiorców.

Jakie są formy działalności gospodarczej w UK Czego dowiesz się z poradnika?
Jak otworzyć własną firmę w Wielkiej Brytanii
Jak funkcjonuje system podatkowy
Czy i kiedy masz szansę na dotacje
O podstawowych zagadnieniach prawnych, m.in.: prawie pracy czy BHP (Health & Safety)
Że import i export tylko z pozoru może być trudny
Jak nie popełniać typowych błędów
Że wielu przed Tobą już to zrobiło - studia przypadku firm w UK, które osiągnęły sukces.

Prowadzenie firmy wymaga wielu umiejętności. Trzeba umieć dobrze zarządzać czasem, potrafić strategicznie planować, być dojrzałym, trzeba potrafić podejmować ryzykowne decyzje i przede wszystkim być wytrwałym. Poradnik Zarządzanie firmą w Wielkiej Brytanii to publikacja i najlepsza inwestycja - jeśli to czytasz - dla ciebie i twojego własnego biznesu.

Poradnik Zarządzanie firmą w Wielkiej Brytanii przeznaczony jest dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero planują założyć własny biznes lub założyli własną działaność niedawno. Poradnik jest także dokładne, rozwinięte i uporządkowane kompendium wiedzy dla osób, które już prowadzą działaność gospodarczą lub firmę w Anglii.

Znudziło ci się pracować u kogoś. Wolałbyś zatrudnić się u siebie i pracować dla siebie. Chcesz mieć własną firmę? Chcesz niezależności? Możesz to zrobić. Nie ma na to żadne znaczenia twój wiek, pochodzenie ani płeć, a nawet brak funduszy. Duża ilość biznesów tworzonych zostaje za sprawą oryginalnego pomysłu, nietuzinkowych zainteresowań i indywidualnych zdolności. Własna firma może nie być tylko twoim marzeniem, tylko twoim planem na przyszłość. Jeśli tak sądzisz to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem Zarządzanie firmą w Wielkiej Brytanii.

Z tego poradnika dowiesz się:

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>