on May 16, 2014 by castli in Sport, Comments (0)

Wskazówki dotyczące doboru profesjonalnego biwaku

Kochamy miejscówki do biwaku, znajdujące się w oddaleniu od miejskiego zgiełku. Z chęcią więc korzystamy z ich gościnności. Amatorzy wyjazdów na biwak dzielą się na tych, którzy lubią przygotowane dla biwakujących tereny oraz na osoby, które o wiele bardziej preferują rozbicie swojego obozu na łonie przyrody. Pamiętaj, że miejsca do biwaku w województwie Śląskim mają swój niepowtarzalny urok.

Zanim jednak rozłożymy namiot i rozpalimy ogień, trzeba wiedzieć o kilku regułach biwakowania. Przede wszystkim należy uzyskać zgodę na biwakowanie od zarządcy miejsca, na którym się znajdujemy. Ponadto, biwaku nie można rozkładać na obszarze wypasu zwierząt wiejskich oraz niedaleko zbiornikawody. Można przypuszczać, że nocą do źródła wody zbliżają się dzikie okazy zwierząt, a nasza obecność może być przez nie odebrana jako niebezpieczeństwo. Rozbijmy więc obóz we właściwej odległości od jeziora. Przed rozłożeniem namiotu warto też oczyścić wybrany obszar ze wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Trzeba zebrać więc szyszki i dużej wielkości kamienie. Drzemka na nieczystym podłożu nie jest bowiem dobrym wyjściem. Namiotu nie rozkładamy też pod dębami. Mocny wiatr jest w stanie połamać gałęzie, które opadną prosto na nasz biwak. Mimo, że przyjeżdżamy na biwak żeby odłączyć się od codziennych spraw, należy zlokalizować gdzie znajdziemy najbliższy sklep spożywczy. Często jest on nam przydatny, w sytuacji gdy skończy się nam pożywienie. Warto w takim momencie orientować się, w którym kierunku wybrać się, aby uzupełnić prowiant. Dobrze usytuowane miejsce do biwakowania, sprawi, że spędzimy urlop miło i bez problemów.

Tekst napisany przy współpracy ze stroną biwak.net.pl

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>