on May 22, 2014 by gerdi in Sanatate, Comments Off

Wakacje na Mazurach

Chyba każde dziecko wie czym są kolonie dla dzieci. Jest to wypoczynek kilkudniowy organizowany podczas ferii zimowych bądź urlopu. Dla rozmaitych dzieci domki mazury to coś nieosiągalnego, bowiem pochodzą z takowych rodzin, gdzie nie stać rodziców na taki odpoczynek dla dzieci. Więc co roku organizowane będą konferencje mazury dla dzieci z biednych rodzin. Organizatorami są parafie i Caritas a pieniądze pozyskiwane są od sponsorów. Dla biednych dzieci to wypoczynek marzeń z reguły jedyny na który pojadą. W przyszłym roku już nie pojadą bo to czas dla odmiennych biednych dzieci.
Zbliża się koniec roku i firmy zaczynają organizować letnie obozy. Nie są one różniły się one niczym, od tych z poprzednich lat. Może tym ze może być mniej chętnych gdyż z powodu kryzysu gospodarczego wielu ludzi nie stać będzie na hotel na mazurach dla swych dzieci. Nigdy nie możemy przewidzieć która będzie pogoda więc zwykle osoby, które organizują kolonie, również obozy powinny wymyślić atrakcje na każda pogodę. Nie da się ponieważ zaplanować że np. jest kulig a w tym czasie nie jest grama śniegu. Wówczas musi być plan awaryjny.
Kiedy zbliżają się urlop albo ferie, zaczynamy planować wyjazdy na obozy. Będą przeróżne atrakcje które oferują obozy, dlatego dzieci jak również ich rodzice mogą sobie wybrać odpowiednie miejsce na relaks. Możemy sobie wybrać jakie warunki sanitarne i żywieniowe proponują tego rodzaju obozy, jednak zazwyczaj nie nadają się one dla niedużych dzieci. Zwykle obozy to dosyć skąpe warunki sanitarne. Oczywiście nie są to miejsca pozbawione łazienek lecz zdarza się ze jeśli jest to obóz letni dla młodzieży to noclegi są w namiotach.

Tech tipsComputer Tricks

Tags:

No Comments

Comments are disabled.