on May 15, 2014 by castli in Sport, Comments (0)

W jaki sposób ochronić się przed huraganem na górskiej wycieczce?

Górska pogoda może zmodyfikować się bardzo szybko. Przed każdą wędrówką dobrze jest więc drobiazgowo przejrzeć prognozowaną pogodę. Najbardziej groźna jest burza. Niebezpieczny dla nas jest również wiatr. Przeważnie bagatelizujemy jego znaczenie. Z tego też względu spora partia wypadków turystycznych spowodowana jest mocnym halnym.

Siła wiatru w górach jest szkodliwa dla tamtejszej przyrody. Wiatr Bardzo łatwo połamie również duże drzewa. Wędrowanie po lesie podczas wiatru jest więc szczególnie niebezpieczne. Spadające drzewo może mocno nas przygnieść. W wielu wypadkach wiąże się to ze utratą życia, a w innych przypadkach mocnym zniszczeniem kręgosłupa. Jeśli nawet drzewo całkowicie się nie przewróci, porani nas urwana gałąź. Jeżeli zatem moc wietrznego podmuchu rośnie, trzeba w pośpiechu wyjść z lasu lub schronić się w najbliższym budynku.
Dodatkowo, mocny wiatr powoduje wychłodzenie naszego organizmu. Jego moc sprawia, że temperatura naszego ciała nagle spada, wprowadzając zaburzenia jego działania. Podmuch wiatru jest najbardziej groźny w czasie zimy, kiedy związane z nim są śnieżne zamiecie. Powodują one zaburzenia naszego wzroku. Niezwykle prosto jest w takiej sytuacji pomylić trasę i zabłądzić. Jeżeli posiadamy taką możliwość, lepiej nie wychodzić w wysokie partie gór w trakcie wiatru.
Więcej aktualności pod adresem: czaswgory.pl

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>