on June 11, 2014 by castli in Altele, Comments (0)

Pani Odorowicz – informacje

Jedna z najważniejszych kreacji naszej kultury, dawna wiceminister kultury, ekonomistka, obecna (od 3 października 2005 roku) prezes Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - Agnieszka Katarzyna Odorowicz. Przyszła na świat 15 grudnia 1974 roku w Katowicach.Pani Agnieszka Odorowicz to wspaniały lokalny ekonomista, który umiejętnie dzierży orężem decyzyjnym również w świecie polskiej kultury. Agnieszka Odorowicz jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Kończyła studia na Wydziale Ekonomii. W 2001 roku stała się znaczącą personą w istnieniu uczelni - przyjęła stanowisko pomocnika w Katedrze Handlu i Instytucji Rynkowych. twórczyni wielu publikacji na temat nadzorowania, gospodarki, marketingu oraz wykorzystania funduszy europejskich.


Była wiceprezes Stowarzyszenia Instytutu Sztuki w mieście Kraków. Agnieszka Odorowicz pełniła także funkcję dyrektora artystycznego Studenckiego Festiwalu Piosenki i Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego. Blisko rok była reprezentantem ministra kultury. Zajmowała się kapitałami strukturalnymi, była członkiem zespołu, którego zadaniem było przygotowanie Narodowej Strategii Rozwoju Kultury.


Miała okazję piastować rolę sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury. Od 2004 roku do 2005 roku pod wodzami dotychczasowego ministra Marka Belki zajmowała się w ministerstwie kultury sprawami traktującymi budżetu, kontaktami z parlamentem oraz sprawami związanymi z Europą.
Obecne stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej objęła w 2005 roku. W 2008 roku stała się członkiem Europejskiego Audiovisual Think Tank.
Pani Agnieszka Katarzyna Odorowicz odniosła wiele zwycięstw na każdym piastowanym stanowisku. Polska kinematografia jeszcze nigdy nie miała tak zdeterminowanego dyrektora, jaki potrafi zarządzać wieloma zagadnieniami równolegle. Za to rodacy mogą wyłącznie podziękować Pani Odorowicz. Naturalnie na jej temat pojawia się także wiele pogłosek, ale wypływają one z zazdrości - Pani Agnieszka Odorowicz odniosła niemało zwycięstw na wielu płaszczyznach, tym samym ukazując rywalom, gdzie ich nie powinno być.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>