on February 28, 2013 by tekumseh in Altele, Comments (0)

Nocleg

Przedstawimy tu czytelnikom podstawowe pojęcia przydatne dla osób szukających noclegów przez internet.

Timesharing - korzystanie przez kilka osób z umeblowanego i obsługiwanego przez personel domu wakacyjnego, przy czym każda z nich jest uprawniona do zajmowania go przez jeden lub kilka z góry ustalonych okresów w ciągu roku

Allotment - przeznaczenie pewnej liczby pokoi w hotelu lub miejsc w ośrodku transportu dla określonego touroperatora lub innego organizatora podróży; miejsca te muszą być wykupione przed ustaloną datą, po której, jeśli nie zostały sprzedane, "wracają" do hotelu lub przewoźnika bez żadnej opłaty.

American Plan AP (plan amerykański) - taryfa hotelowa z pełnym utrzymaniem, która obejmuje nocleg i trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolację); hostel w Stanach Zjednoczonych reklamowany jest terminem bed and board.
Bermuda Plan (plan bermudzki) - taryfa hotelowa, która obejmuje pokój i śniadanie angielskie,
Continental Plan CD (plan kontynentalny) - taryfa hotelowa, w której podawana jest łącznie cena pokoju wraz ze śniadaniem kontynentalnym.

Szwajcar - pracownik hotelarstwa, który nic nie robi tylko stoi w hotelu (nie wolno mu nic robić, nawet nie wita gości, tylko stoi). Tacy pracownicy są tylko w najbardziej ekskluzywnych hotelach świata, np. hotele Ritz (bo nie każdy hotel stać na to, żeby płacić pracownikowi tylko za to, że stoi...)
European Plan EP (plan europejski) - taryfa hotelowa, która obejmuje tylko nocleg bez posiłków.

Bed and breakfast - obiekt zapewniający nocleg ze śniadaniem, zwykle prowadzony przy gospodarstwie domowym, szczególnie popularny na Wyspach Brytyjskich, obejmuje także hostele i tańsze noclegownie.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>