on May 10, 2016 by castli in Altele, Comments (0)

Niewątpliwie ekologiczny wypas owiec jest trudny. Niezbędne są pokaźny obszar trawiasty, teoria i doświadczenie. Będąc w posiadaniu tego wszystkiego, możliwe jest pozyskiwanie korzyści materialnych w różny sposób. Owce to znacznie więcej niż wełna.

Bez wątpienia ekologiczny wypas owiec jest trudny. Potrzebne są wielki areał wypełniony trawą, dobra znajomość tej dziedziny i umiejętności. Mając to wszystko, można spodziewać się wielu korzystnych sposobów pozyskiwania dochodów. Owce to nie tylko wełna.

Jednym z produktów, który można sprzedać wypasając te zwierzęta jest mleko owcze. Obecnie jest mocno pożądane w wielu krajach na całym świecie. W odróżnieniu od mleka krowiego zawiera dużo więcej składników mineralnych i substancji odżywczych. Często jest konsumowane w formie przetworów miękkich i twardych lub napojów fermentowanych. W Polsce na Podhalu dostępne są typowe twarde sery wędzone - oscypki i redykołki. Mleko pochodzące z ekologicznego wypasu owiec zalecane jest starszym cierpiącym na osteoporozę i nieletnim uczulonym na mleko krowie.

Ekologiczny wypas owiec w Józefowie to ponadto miejsce, z którego pochodzi wspaniała jagnięcina i baranina. Niestety w Polsce nie jest tak ceniona jak w Anglii, Irlandii, Hiszpanii czy Francji. Jagnięcina jest bardzo łagodne w smaku i łatwe w oporządzeniu. Baranina i jagnięcina są bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, białko i witaminy z grupy B. Ponadto zawiera cynk i żelazo. Na uwagę zasługuje fakt dodać, że mięso pochodzące z wypasu owiec w Józefowie to także źródło kwasów orotowych. Dzięki nim wolniej się starzejemy i poprawia funkcjonowanie wątroby. Co wynika z wykonanych badań, zatrzymują również pomnażanie komórek rakowych.

Ekologiczny wypas owiec zapewnia również ponad przeciętnej jakości wełnę. Służy do produkcji poduszek, kołder i koców. Nieźle służy jako materiał wygłuszający i pochłaniający toksyczne substancje. Z wełny szyje się odzież i akcesoria. Posiada właściwości odstresowujące i kojące ból.

Więcej informacji http://krainaowiec.pl/ekologiczny-wypas-owiec/

Tech tipsComputer Tricks

Tags: ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>