on April 7, 2014 by malma13 in Altele, Comments (0)

Największy na polskim rynku producent małego sprzętu AGD ogłosił wyniki…

Największy na polskim rynku producent małego sprzętu AGD ogłosił wyniki finansowe za II kwartał tego roku. Zysk netto Grupy Kapitałowej ZELMER S.A. wyniósł 4 miliony 900 tysięcy złotych i był wyższy o ponad półtora miliona złotych w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Bardzo dobrze prezentują się również wyniki I półrocza 2005r.:

1. Zysk na sprzedaży wyniósł 45 milionów 172 tysiące złotych
2. Marża brutto osiągnęła poziom 31,7 % co w branży AGD uznawane jest za znakomity wynik i świadczy o świetnym zarządzaniu kosztami.
3. Zysk netto wyniósł 11 milionów 143 tysiące złotych, co lokuje ZELMER w gronie najlepszych spółek giełdowych notowanych w sektorze przemysłu elektromaszynowego.

Również wskaźniki rentowności i efektywności są imponujące jak na branżę AGD.
ZELMER ma znakomitą sytuację finansową, posiada bowiem ponad 86 milionów aktywów obrotowych t.j. środków pieniężnych.

Wartość sprzedaży produktów w I półroczu br. na rynku krajowym wzrosła o 3,4 %
natomiast w eksporcie liczonym w EURO zmniejszyła się o 9,7 % w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. „Spadek przychodów w eksporcie jest wynikiem słabszej sprzedaży na rynku niemieckim, ale nie stanowi to zagrożenia dla wykonania zaplanowanej sprzedaży eksportowej” – mówi Andrzej Libold Prezes Zarządu ZELMER S.A.. „Spółka zaplanowała 17 milionów złotych zysku netto i zrobimy wszystko, żeby swoje prognozy zrealizować, mimo, że sytuacja w branży AGD jest nadzwyczaj trudna” - dodaje Prezes Libold.

ZELMER jest największym na polskim rynku producentem małego sprzętu AGD i bardzo umiejętnie buduje swoją pozycję na rynku. Spółka kontroluje ponad 46 % rynku odkurzaczy, a w niektórych produktach jak n.p. w maszynkach do mielenia czy krajalnicach udział w rynku produktów Spółki stanowi 90 %.

Źródło: PR News

Dam pracę Lublin

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>