on January 31, 2013 by castli in Altele, Comments (0)

Montaż opon Świdnik

Opony zimowe należy zamontować, gdy średnia temperatura spada poniżej 7°C. O przewadze opon zimowych nad letnimi można się przekonać gdy pojawiają się pierwsze ranne przymrozki. Częstokroć w tym czasie dzienna temperatura jest znacznie milsza. Z tej racji niewłaściwe jest branie pod uwagę średniej temperatury w ciągu doby. Gdy wcześnie rano wyjeżdżamy do pracy albo wracamy wieczorową porą do domu temperatury mogą być minusowe lub wahać się wokół zera.
Warto podkreślić, że mieszanka gumowa stosowana w oponach zimowych różni się od tej w oponach letnich co więcej jest specyficznie dostosowana do pracy w niskich temperaturach. Następnym szczegółem wyróżniającym opony zimowe jest silniej ponacinany protektor, skonstruowany tak, by dobrze odprowadzał wodę czy też błoto pośniegowe.

Niezależnie od szerszych rowków opony zimowe charakteryzuje o wiele gęstsza sieć lameli, czyli porcja nacięć zwanych lamelkami. Właśnie z powodu większej ilości lamelek, opona zimowa może wyhamować auto na śliskiej nawierzchni albo ubitym śniegu
Wspomagające krawędzie pełnią funkcję pazurów, wgryzających się w śnieg uczestniczą w hamowaniu. Wiele koncernów oponiarskich posiada w swej propozycji opony zimowe Świdnik posiadające prekursorskie lamele trójwymiarowe (np. lamele waflowe). Opony takie gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie oraz sposobność czerpania radości z jazdy w zimie. Większy stopień ponacinania opony daje lepsze właściwości jezdne, a budowa trójwymiarowych lameli sprawia, iż konstrukcja klocków w oponie jest sztywniejsza i gwarantuje równomierne zużywanie się bieżnika jak również poprawia trakcję oraz przyczepność w ciężkich warunkach drogowych.
By ustrzec się kolejek w czasie zwiększonego ruchu w czasie wymiany opon w sezonie, firma Mobilesbuch promuje montowanie opon zimowych już w październiku. Wcześniejsza zmiana opon nie wpłynie na przesadne wyeksploatowanie bieżnika, a pozwoli szoferom na prędkie, wygodne skorzystanie z usług dobrego serwisu oponiarskiego.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>