on September 29, 2013 by castli in Altele, Comments (0)

Leasing jako świetna opcja kredytowa

Opcja dla kredytu czy również zapożyczenia to leasing. To kłopotliwe, nie otrzymujemy zapomogi pieniężnej w postaci pożyczki, a instytucja finansowa nawet nie chce z nami rozmawiać w kwestii kredytowej. Co wówczas jesteśmy w stanie zrobić? Kiedy nasza możliwość kredytowa jest naprawdę taka niska, to najczęściej się poddajemy i nie pozyskujemy lub nie inwestujemy w to, co tak chcieliśmy zrobić. Nie wolno się tak łatwo poddawać.

Jest jeszcze leasing samochodowy. Co to takiego? Zachwycająca opcja dla kredytów oraz dla pożyczek. Przebiega ona nieco inaczej, ale w gruncie rzeczy ma wiele wspólnego z zapomogą. Nie idzie o finanse oraz pieniądze w czystej kreacji, ale o pomoc w bezpośrednim zakupieniu danego dobra leasingowego. Kiedy nasze marzenie oraz potrzeba była połączona z samochodem lub też inną maszyną produkcyjną, to możemy ją zakupić za pomocą leasingu. Nie płacimy praktycznie nic na początku. Chyba, że chcemy wykonać nieco wpłaty własnej. Wtedy raty leasingowe mogą być mniejsze, a
kredyty samochodowe będzie trwał znacznie krócej. Użytkujemy dane dobro materialne i spłacamy je co miesiąc aż do końca umowy.

Leasingodawca ma prawo udzielać dla nas leasingu. Nie ma w tym obszernych ograniczeń. Z jakiej przyczyny? Nie panują w tym momencie takie restrykcyjne zasady jak w przypadku kredytu, że to jedynie bank mógł udzielać takiej formy zapomogowej. Z leasingiem jest totalnie inaczej. Najczęściej leasingodawcą jest firma, która może przygotować całą umowę oraz przypilnować, żeby raty leasingowe były spłacane. Nie jest to takie zagmatwane.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>