on July 31, 2012 by castli in Altele, Comments (0)

Laktator – który odciągacz pokarmu będzie najodpowiedniejszy dla mamy?

Zapewne, kiedy chodziłaś jeszcze w ciąży nie raz myślałaś w jaki sposób będziesz karmić swe nowonarodzone dziecko. Pewnym jest najbardziej naturalnym i najzdrowszym sposobem karmienia takiej kruszynki jest żywienie niemowlęcia piersią. A więc, gdy Twoje maleństwo jest już na świecie, życie zweryfikowało to, czy możesz bezproblemowo przystawić dziecko do piersi. Często zdarza się tak, że jest to bardzo trudne. Zaraz po porodzie i w czasie karmienia piersią zdarzają się choroby w czasie, których musisz przyjmować antybiotykibolesność piersi,zapalenia,. W wyżej opisanych sytuacjach Twoim pomocnikiem stanie się laktator.Jednak powinnaś pamiętać, że nie wyklucza to możliwości karmienia dziecka Twoim pokarmem. Może nawet zastanawiałaś się czy nie kupić laktatora, jednak okazało się, że skoro będziesz karmić piersią nie będzie Ci on potrzebny. Znany jest też pogląd, że używanie laktatora jest trudne i sprawia ból. Okazuje się, ze wiele kobiet tak myśli, acz jest to błędne rozumowanie.

Jak już zostało to wspomniane najlepszym jedzeniem dla nowonarodzonego dziecka jest mleko mamy. Acz nie zawsze mama ma możliwość karmić dziecko własną piersią piersią. Oprócz wymienionych już sytuacji związanych ze zdrowiem, kiedy mama rezygnuje z karmienia piersią, gdy musi wskazać szybki powrót do pracy, o którym decyzja często zapada ze względów finansowych. Przy pomocy laktatora nie trzeba jednak rezygnować z karmienia piersią. Odciągacz pokarmu przyda Ci się również, jeżeli będziesz miała nadmiar pokarmu i maluszek nie będzie wszystkiego zjadał. Na rynku obecnie jest bardzo duży wybór laktatorów, są laktatory ręczne i laktatory elektryczne. Firmy zajmujące się produkcją laktatorów takie jak Medela, której produkty dostępne są w naszym sklepie, często produkują również sprzęt na potrzeby szpitali. Dlatego też decydując się na takie produkty możesz mieć pewność, że będziesz miała do czynienia z przedmiotami najwyższej, jakości oraz wykonanymi w trosce o Twoje bezpieczeństwo i komfort.

Jakie są rodzaje laktatorów i który będzie najlepszy dla Ciebie?

Kiedy porządkujesz swą torbę do szpitala w wielu przypadkach kierujesz się listą, którą można zapożyczyć w sklepach z akcesoriami dla mam, czy też na stronach internetowych. Jedną z wyróżnionych rzeczy jest Odciągacz pokarmu. Jest to niezwykle ogólne sformułowanie i niejednokrotnie kobiety zastanawiają się, jaki będzie dla nich najlepszy – elektryczny, a być może ręczny, czy też urządzenie, które łączy zalety obu tychże produktów. Jeśli i Ty masz taki problem w dokonaniu doboru powinny pomóc Ci przedstawione pod spodem opisy poszczególnych rodzajów laktatorów a także wskazówki, który przydaje się najlepiej w określonej sytuacji. Niemniej przede wszystkim winnaś pamiętać o tym, ażeby z wyborem odciągacza pokarmu poczekać aż do momentu narodzin dziecka, wówczas będziesz wiedziała, czy będziesz potrzebowała jedynie pobudzenia laktacji, czy może będzie potrzebny Ci bardziej zaawansowany laktator do częstego odciągania pokarmu.

Laktatory elektryczne

Laktator elektryczny będzie wspaniałym rozwiązaniem dla każdej mamy, która potrzebuje karmić dziecko własnym mlekiem, jednakże na przykład ze względów finansowych będzie chciała szybko wrócić do pracy. Jest to również ogromna pomoc dla mamy, która ma problemy zdrowotne i podczas rozłąki z dzieckiem będzie pragnęła utrzymać laktację, na przykład w czasie przyjmowania antybiotyków, czy też jak zaistnieje potrzeba pozostania w szpitalu. Laktator elektryczny pomoże również Tobie, jeśli jesteś aktywną mamą i nieraz zostawiasz swoje maleństwo pod opieką innych.Laktatory szpitalne

Pierwszy z typów laktatorów, jaki pragnęlibyśmy Ci zaprezentować to te, jakie wykorzystywane są na oddziałach noworodkowych w szpitalach, albowiem zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w każdym szpitalu powinny być znajdować się takie laktatory. Są to urządzenia wysoko wyspecjalizowane. Aby zachować higienę posiadają one wymienne końcówki, które przykłada się bezpośrednio do piersi oraz części mające bezpośredni kontakt z mlekiem. Fachowo takie coś nazywane jest „separacją mediów”. Laktator jest wypróbowany dla następnej korzystającej z niego mamy, wówczas kiedy użyje ona nowej końcówki osobistej, lub uprzednio używana została poddana sterylizacji. Takie profesjonalne urządzenia, jakie znajdują się w szpitalach, to zwykle urządzenia elektryczne, jakie symulują rytm w jaki ssie dziecko, co intensyfikuje laktację. Można w nich regulować moc pracy. Jeżeli tylko będzie to potrzebne będziesz mogła wypożyczyć na jakiś czas szpitalny odciągacz pokarmu do domu. Idealnym wzorem laktatora szpitalnego jest Lactina Electric Plus firmy Medela. Jest on przeznaczony do użytku szpitalnego, niemniej jednak dzięki możliwości wypożyczenia, będziesz mogła z niego skorzystać też w domu. Dzięki omawianej wyżej separacji mediów, może bezproblemowo posługiwać się kilka mam, jedna po drugiej. Można w nim dostosować siłę ssania, które jest bardzo zbliżone do rytmu ssania dziecka. Ogromną zaletą takiego laktatora jest to, że o ile masz już ręczny laktator, to wystarczy, iż dokupisz elementy umożliwiające wykorzystanie końcówki sterylnej do bardziej zaawansowanego szpitalnego odciągacza pokarmu.

Laktatory ręczne

Dla kogo najkorzystniejsze pozostaną ręczne odciągacze pokarmu? Pozostaną one rewelacyjnym rozwiązaniem dla mam, które planują pozostać z dzieckiem i karmić je piersią przez co najmniej 1-wsze 6 miesięcy a także dłużej, a laktatora używać jedynie od czasu do czasu do ściągnięcia pokarmu, np. gdy będą potrzebowały wyjść gdzieś bez dziecka. Niemniej niekiedy może się stać tak, iż lakatator ręczny przestanie Ci wystarczać. Nie musisz się obawiać, że będziesz musiała kupować cały nowy laktator elektryczny. Wystarczy, że dokupisz moduł rozbudowujący o zasilaniu sieciowo-bateryjnym lub wypożyczysz ze szpitala moduł specjalistyczny, taki jak opisywany wyżej. Taka funkcja jest potrzebna zwłaszcza w początkowych dniach po porodzie, kiedy laktacja nie jest jeszcze uregulowana, a Ty nie chcesz kupować dla siebie laktatora elektrycznego. Na rynku jest dostępnych pełno modeli ręcznych odciągaczy pokarmów od tych bardzo prostych po te bardziej zaawansowane. W naszym sklepie możesz sprawić dwa spośród trzech laktatorów ręcznych firmy Medela. Odciągacz pokarmu Lactaset jest bardziej rozbudowaną wersją podstawowego laktatora, który można spokojnie podłączyć do szpitalnego laktatora, o ile tylko zajdzie takowa potrzeba. Posiada on dren i tłok ułatwiający korzystanie z niego. Kolejnym polecanym produktem jest laktator Harmony, który jest produktem najnowszej generacji. Mimo swego zaawansowania – umożliwia na odwzorowanie 2 typów ssania – jest nadzwyczaj bezproblemowy w obsłudze. W podobny sposób omawiany wyżej model tak i Harmony nadzwyczaj łatwo rozbudować do wersji sieciowo bateryjnej, lub przy pomocy wypożyczonego modułu szpitalnego.

Jak korzystać z takiego laktatora? Przede wszystkim powinnaś ustawić go w miejscu, w którym jest spokojnie i odciąganie pokarmu rozpocząć od najmniejszego ciśnienia stopniowo zwiększając siłę ssania do możliwe maksymalnej, która będzie dla Ciebie komfortowa. Bardzo ważne jest to, abyś stopniowała siłę podciśnienia do najbardziej dla Ciebie optymalnej, gdyż zarówno za małe, jak i za duże ciśnienie może spowodować zmniejszenie ilości odciąganego pokarmu, a dodatkowo zbyt duże ciśnienie może spowodować dolegliwości bólowe.

Jak już to kilkakrotnie zostało wspomniane, jeżeli masz ręczny odciągacz pokarmu wystarczy, że dokupisz zestaw uzupełniający. Podobnie jak jest to w przypadku laktatorów ręcznych i w tej kategorii możesz wybierać między bardzo prostymi, a takimi przy tworzeniu, których wykorzystano zaawansowane technologie. Co ciekawe możesz też wybierać między laktatorami pojedynczymi i podwójnymi, przy pomocy których możesz odciągnąć mleko z obu piersi na raz. Jednym z najprostszych elektrycznych odciągaczy pokarmów jest laktator Mini Electric firmy Medela. Jest to w pełni automatyczny laktator o zasilaniu bateryjno-sieciowym. Odwzorowuje on jeden typ ssania – wolny i głęboki. Może być zasilany bateriami dwoma bateriami AA lub poprzez kabel sieciowy. Z kolei jednym z najbardziej zaawansowanych laktatorów jest podwójny dwufazowy Pump In Style Advencet. Jest on zamontowany w nowoczesnym plecaku, w którym zmieszczą się wszystkie akcesoria potrzebne do codziennego odciągania pokarmu. Przyda się on Tobie zwłaszcza, jeśli jesteś mamą prowadzącą bardzo aktywny tryb życia.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>