on January 6, 2014 by castli in Altele, Comments (0)

Karta dla wielodzietnej rodziny

Jakiś czas temu znaczna część samorządów wprowadziła Karta dla Dużych Rodzin. Zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się, czym są te nowe karty, kto możeje otrzymać, oraz jakie korzyści przynosi jej posiadanie.

Każdy z nas jest świadom, że wychowanie dzieci to z jednej strony wielka odpowiedzialność, ale też ogromne wyzwanie i ciężka praca. A dodatkowo jest ona niezmiernie kosztowna. Im większą liczbę dzieci nam się urodziło, tym jest to dla nas znaczniejszy wysiłek, zarówno organizacyjny jak i fizyczny.

Jednak, aby nie mówić jedynie o minusach – dużym plusem jest przecież świadomość, że mamy dla kogo żyć, że ktoś darzy nas miłością bezgraniczną.

Nasz rząd od pewnego czasu prowadzi działania, które mają na celu rozpowszechnianie edukacji pozaszkolnej. Modernizowane są szkoły, reorganizowany jest system nauczania, gminy dbają o nowe place zabaw, itp.

W tym celu powstała Karta Dużej Rodziny. Przysługuje ona wszystkim rodzinom wielodzietnym, w których jest trójka lub więcej dzieci. Nie ma tutaj znaczenia status społeczny, zarobki czy inne czynniki. Jeżeli ktoś ma trójkę lub więcej pociech, to z takiej karty może jak najbardziej skorzystać. Jedynym obostrzeniem jest tutaj miejsce zamieszkania. Aby rodzina mogła skorzystać z karty, gmina w której mieszka musi taką kartę zatwierdzić i wprowadzić.

Jak każdy wie, im większa rodzina tym większe wydatki. Nieważne, czy zarabiasz minimalną czy średnią krajową. Tak liczna rodzina to obciążenie dla każdego domowego budżetu. Właśnie tutaj oszczędności ma przynieść Karta Dużej Rodziny.

W zależności od regionu różne samorządy wprowadzają różne zniżki. Mogą ty być przykładowo:
zniżki na basen, zniżki do kina, zniżki dla dzieci i młodzieży na zajęcia organizowane przez Ośrodek Kultury, zniżki na opłaty za publiczne przedszkola, wykraczające poza podstawę programową

Abyśmy mieli możliwość korzystania z tych i innych zniżek i ulg wystarczy udać się do swojego Urzędu Miasta i wypełnić wniosek. Miejmy nadzieję, że z karty skorzysta wiele rodzin, dzięki czemu skorzystają na tym przede wszystkim nasze skarby, a rządowe inicjatywy nie pójdą na marne.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>