on May 16, 2014 by castli in Sport, Comments (0)

Jakie rzeczy mogą nas spotkać w przypadku nocnej wyprawy w lesie

Spędzenie nocy w lasach stanowi ogromną atrakcję dla tych , którzy są na to przygotowani. Niekiedy jednak z powodu wielu innych, niezależnych od naszego działania okoliczności musimy spędzić nos na terenie lasu, mimo że wcześniej wcale tego nie planowaliśmy. Należy zatem być w każdej sytuacji przygotowanym na taką możliwość i w razie potrzeby umieć się odpowiednio zachować.

Jeśli czeka nas spanie w lesie, przede wszystkim należy przygotować sobie odpowiednie miejsce do drzemki. Przed wyjazdem masz możliwość sprawdzić dobre ciekawe miejsca w sieci internet. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie sobie szałasiku. Z zakresu tej tematyki napisano wiele poradników biwakowych, z uwagi na to bezwzględnie należy skorzystać z zawartych tam porad. Następnym krokiem będzie wzniecenie ogniska. Jeśli wzięliśmy ze sobą zapałki, nie powinno być z tym problemu. Jeżeli jednak ich nie mamy, ognisko można wskrzesić także innymi metodami, np. trąc o siebie dwa kawałki drewna. Jedzenie, które mamy ze sobą trzeba trzymać daleko od miejsca, gdzie zamierzamy spać. Zapach pożywienia może bowiem przyciągnąć do naszego szałasu owady lub większą zwierzynę. Dobrze jest więc przywiesić jedzenie w jednorazówce na gałęziach drzewa oddalonego od miejsca naszego noclegu o parę metrów. Ognisko powinno palić się przez całą noc. Da nam to doskonały komfort termiczny oraz powstrzyma niezapowiedzianych gości. Wieczory w lesie mogą być bardzo chłodne, dlatego należy założyć na siebie całą odzież, którą zabraliśmy ze sobą. Takie działanie pozwoli nam przetrwać do kolejnego dnia bez niepotrzebnych problemów.

Więcej ciekawych informacji na blogu Czasnabiwak.com.pl

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>