on February 10, 2014 by castli in Sport, Comments (0)

Jak wybierać deskę snowboard

Wybierając buty snowboardowe, wystarczy zawęzić się do wypunktowania paru podstawowych reguł :
- but musi być koniecznie pasujący pod względem rozmiaru. Nie bójcie się męczyć obsługę i przymierzać buty przez godzinę, ponieważ niepoprawnie dobrany but stanie się istną zmorą na stoku
- obuwie powinno być zrobione z materiałów nieprzemakalnych
- odpowiedni but winien posiadać wyjmowany but wewnętrzny. Jest on wygodny przy suszeniu butów
- buty powinny również nadawać się do wiązań. Nie jest to wcale oczywiste w czasach, gdy na każdym kroku więcej pojawia się przeróżnych rodzajów wiązań

Rzecz jasna tak jak w wypadku desek, istnieje masa atrybutów, jakimi kierują się bardziej wprawni riderzy.

Jeśli już macie pojęcie jaki snowboard potrzebujecie kupić, następnym zawiłym etapem jest trafny wybór parametrów.
Najlepszym podejściem jest nabywanie sprzętu w sklepach specjalistycznych, gdzie niezależnie od profesjonalnej obsługi możemy przejrzeć foldery oraz stwierdzić realne pochodzenie snowboardu i jej fabryczne parametry. Sklepy snowboardowe proponują nie tylko kosztowne firmy.

Pierwszym etapem będzie dobór długości. Teraz powinniśmy skorzystać z reguły : długość deski = nasz wzrost - około 20 cm. Potencjał a także kryteria wyboru rozmiaru blatu dla dobrze jeżdżących są bardzo zróżnicowane. Deskę nie licząc wzrostu dobiera się podobnie do wagi w przypadkach, gdy przy niskim wzroście, ważymy ponad 100 kilo, a więc jesteśmy trochę nietypowi.
Gdy ustaliliśmy, jaką wielkość deski wymagamy, podchodzimy do zweryfikowania w spisu, czy konkretny model snowboardu, jaki wybraliśmy, wytwarzany jest w odpowiedniej długości. Rzecz jasna jeśli będzie parę centymetrów różnicy, to nie mamy powodu do histerii.

Dobór wiązań ogranicza się do wyznaczenia w pierwszym rzędzie gatunku (miękkie czy twarde), a w następnej kolejności systemu mocowania, jaki narzuca rodzaj obuwia. Cała reszta jest sprawą zasobności portfela, widzimisię, przyzwyczajenia do marki, masy wiązań itp.

Najpierw warto wybrać wiązania, które będą porządnie mocowały but przy desce. Muszą one własną konstrukcją oraz trwałością pobudzać zaufanie i nie zawieść podczas upadków, przy wielokrotnym rozpinaniu i zapinaniu. Z tego również powodu należy się doinformować czy można do nich zdobyć poszczególne podzespoły, które niezwykle często ulegają rozkręceniu, utraceniu bądź zużyciu. Nie zapomnijcie również o gwarancji.

O tym, że winniśmy dopasować sprzęt do naszych potrzeb wiemy z najmniejszych nawet wskazówek odnośnie sprzętu snowboardowego. Skądże tymczasem człowiek, pośród setek mieniących się przed oczami desek w sklepie ma mieć pojęcie czy kręcić go będą skoki bądź jazda na krawędzi? Wszystkim niezdecydowanym polecam wybór snowboardu freeride dlatego, że :
- deska w największym stopniu wszechstronna, nie za twarda, niezbyt miękka - pozwala poprawiać ogólne umiejętności zarówno w kierunku freeride a także np. carvingu
- można ją dopasować do większości dyscyplin przy użyciu adekwatnego osprzętu (np. wiązań)

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>