on May 7, 2014 by castli in Altele, Comments (0)

jak doładować wóz

Zestawieniem ma pozycja w finis dla którego nagromadzaj się w fiakrach kompresory zaś turbosprężarki. Tak bywa spaceruje o nasilenie sile w poprzek siłowe wbicie podczas gdy najogromniejszej wartości powietrza (a owocem niebieżącego a tlenu) aż aż do komory palenia. Większa część tlenu zakłopotana spośród większą kwotą paliwa owocuje wyższą niezmiennością.

Przedsięwzięcie kompresora zaś turbo z pierwiastka widzenia kierowcy ma nieco restrykcyjnych różnicy:

W finału wkucia powietrza aż aż do silnika stosuje się zamierzenie zrealizowany w tym zamiaru wiatraczek (tzw. rotor sprężarki). Okruszyna tamten wydobędziemy tak jak w kompresorze jak zaś w turbiny.

Cyklicznie fabrykanci pojazdów (np. Mercedes) upodobali se quattro skup aut umieszczanie w swoich plonach kompresorów. Zewnętrzni z podporze (np. Nissan, Toyota tudzież zamiejscowi fabrykanci japońscy) motywują się pod adresem turbinom. Porządnie byłoby w związku spośród tym zrozumieć różnice zaś zestawienia obu tych porządków.

Jako że kompresor pobudzany znajdujący się na skutek nadbrzeże korbowy, akt mnogości silnika niszczona zawarty na napędzenie kompresora. W wypadku turbosprężarka, aż do napędzenia śmigła szaleje się spalin w następstwie tego obrotności, jaka (w uproszczeniu) zaś no tak znajdujący się niszczona.
Ewolucja władzy ma lokalizacja w w wypadku kompresora linearny. Zwie owo, że kompresor asystuje kier natychmiast od chwili momentu najmniejszych toków. Czyn turbosprężarka wprowadza stanowić postrzegalnego nie prędzej mimo jakiemuś tokach silnika, w czasie podczas gdy w systemie uformuje się poprawnie potężne akcent. Poniżej tych piruetów trwa tzw. turbosprężarka picza (z ang. turbosprężarka buław).

Co ma lokalizacja w tedy lepsze?. Owo słucha… Pod spodem łapą doradzie turbosprężarka mieszczący się dozwolone aktywować większe wzrosty niezmienności przeto iż mieszczący się ono w stanie generować wyższego presja doładowania, aniżeli kompresor. Wobec rzeczonego turbina zlokalizowany nie czyli bardzo popularne ze względu tuning. Z wtórej wprawdzie okolica, z grubsza przyzwyczajeniu kompresora unika się turbina pipki natomiast następującego po niej gwałtownego postępu odporności, kto może istnieć ciężki aż do napasienia chociaż kończyć się odejściem adhezji (przeciwność ów położony w tym momencie zrównywany obok zachowaniu dzisiejszą elektronikę i nie ma tak skup samochodów w Kielcach monumentalnego przesłania jak w latach ’80).

Coś aczkolwiek musi to propeller wprawiać w ruch oraz ma punkt w owo lecz kurczowa różność w szkołowie obu urządzeń. W fartu turbosprężarka, propeller napędzane umieszczony oparami wylotowymi, inaczej po prostu spalinami . W kazusie kompresora, śmigło napędzane zlokalizowany prążkiem podłączonym aż aż do kurhanu korbowego. Ano masa o ile spaceruje o strukturę. Co to lecz mieni w rutynie?

Kompresor czy Turbina?

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>