on August 10, 2014 by malma13 in Altele, Comments (0)

Ingenico ogłosił współpracę z Carrefour Banque i Grupą Auchan we Francji, Hiszpanii i P…

kredyt online

Ingenico ogłosił współpracę z Carrefour Banque i Grupą Auchan we Francji, Hiszpanii i Portugalii w ramach pilotażowego programu, mającego doprowadzić do powstania wspólnego, europejskiego standardu akceptacji kart płatniczych wewnątrz Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro (SEPA.

 

Dla konsumentów i handlowców oznacza to, że już niedługo będą mogli oni realizować płatności kartami na obszarze Europy, według takich samych prostych zasad i regulacji prawnych bez względu na swoje aktualne geograficzne położenie. Celem prac podejmowanych w ramach projektu SEPA jest wprowadzenie zunikowanych mechanizmów dla efektywnego realizowania płatności w euro na obszarze Europy i traktowania tej strefy jako rynku lokalnego ze wszystkimi tego konsekwencjami, związanymi także z czasem realizacji transakcji i ponoszonymi za nie opłatami (tj. zrównaniem tych parametrów w ramach płatności krajowych i transgranicznych w euro.

 

Standaryzacja systemu płatności kartami oznacza dla zagranicznych klientów placówek handlowych skrócenie czasu realizacji transakcji bezgotówkowych i ujednolicenie wszystkich kosztów im towarzyszących.Jednolity Obszar Płatności w Euro obejmuje wszystkie państwa Unii Europejskiej oraz Islandię, Norwegię, Lichtenstein i Szwajcarię.

Podjęte działania prowadzą także w kierunku zwiększenia poziomu bezpieczeństwa płatności kartami we wszystkich dużych, europejskich placówkach handlowych.

Pilotażowe wdrożenie programu opiera się na uznanych ekspertyzach Ingenico oraz wiodącej pozycji firmy w dziedzinie implementowania samodzielnych i scentralizowanych rozwiązań płatniczych
w regionie.

 

Jesteśmy dumni z tego, że jako pionierzy wprowadzamy rozwiązanie w ramach Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro (SEPA w kolejnych krajach. Ten ważny krok jest jednocześnie spełnieniem oczekiwań sieci handlowych i ich klientów dotyczących wspólnego, europejskiego standardu płatności kartami - powiedział Pierre-Antoine Vacheron, dyrektor zarządzający na Europę, wiceprezes zarządu Ingenico.

 

Ingenico

Produkty - Ebankier

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>