on June 5, 2014 by malma13 in Altele, Comments Off

Grfin Real Estate – deweloper działający na rynku luksusowych n…

Grfin Real Estate – deweloper działający na rynku luksusowych nieruchomości mieszkaniowych – wybrał generalnego wykonawcę prac modernizacyjnych Hotelu „Pod Brunatnym Jeleniem”. Firma ELSTAT została wyłoniona w drodze konkursu ofert. Inwestor planuje zmianę przeznaczenia funkcjonalnego obiektu z usługowo-hotelowego na usługowo-mieszkalny. Przewidywany termin zakończenia prac to przełom III i IV kwartału 2010 roku.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Rynek 20 w Cieszynie. W budynku przygotowanych zostanie 36 apartamentów, jedno- i dwupoziomowych, o powierzchniach od 49 do 117m2.. Ponadto, inwestor zaplanował 6 lokali usługowych wyłącznie z możliwością wynajmu. Sprzedaż apartamentów ruszy na początku kwietnia 2010 roku.

Prace remontowe prowadzone będą na podstawie projektu budowlanego autorstwa pracowni „Projekt Plus Architekci” z Zabrza. Powierzchnia zabudowy to 1551 m2, a powierzchnia netto wynosi 5546 m2.
„Hotel ‘Pod Brunatnym Jeleniem’ przez lata był wizytówką Cieszyna. W czasach swej świetności przebywali tutaj najmożniejsi goście, m.in. cesarz austriacki Józef II oraz car Aleksander I. Niestety, z końcem lat 90. obiekt zaczął podupadać i z roku na rok niszczał. Przed nami czas wytężonej pracy, ale liczymy, że od nowa tchniemy życie w mury tego historycznego budynku” – powiedziała Patrycja Kwiatkowska, dyrektor zarządzający Grfin Real Estate.

Hotel „Pod Brunatnym Jeleniem” w obecnej formie jest efektem modernizacji na podstawie projektu z 1912 roku, autorstwa wiedeńskiego architekta Kiliana Köhlera. Od samego początku hotel był miejscem niezwykle luksusowym. Przebywały w nim wielkie osobistości europejskiej kultury, polityki i rodów królewskich. Czteropiętrowy budynek „Rynek 20” posiada secesyjną elewację o rokokowej stylistyce, nawiązującą do wiedeńskich wzorów. Hotel nieprzerwanie funkcjonował w okresie międzywojennym, a następnie jako społeczna instytucja po II wojnie światowej. Odzyskany w 1990 roku przez dawnych właścicieli został sprzedany i przestał działać ze względu na prace remontowe i konserwatorskie, które kontynuuje obecnie Grfin Real Estate. Do końca 2010 roku „Rynek 20” odzyska swój dawny blask i zaczną wprowadzać się do niego nowi lokatorzy.

Źródło: Grfin Real Estate

Tablica ogłoszenia o pracę

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , ,

No Comments

Comments are disabled.