on March 19, 2014 by castli in Altele, Comments (0)

Gdzie sprzedać samochód – skup samochodów czy autokomis.

Wygoda
Do autokomisu musimy stawić się osobiście, z autem i wszystkimi papierami wymaganymi do skreślenia umowy sprzedaży. Marnotrawimy czas na dojazd, ustalenie detali, podpiasnie papierów oraz powrót. Nie wolno zapomnieć, że być może będziemy chcieć kolegę z dodatkowym samochodem - przecież nasze pozostaje w komisie.
W przypadku auto skupu wygląda to kompletnie odmiennie - przede wszystkim, nie musimy nawet wychodzić z domu, starczy przeprowadzić jedną rozmowę przez telefon. Po sprecyzowaniu paru przybliżonych drobiazgów możemy zaplanować transakcję w wybranym przez nas miejscu. Reprezentanci skupu aut bezpłatnie przyjadą we sprecyzowane miejsce. Transakcja przebiega u nas - inspekcja auta, parafowanie umowy i przekazanie należności.

Dużo ludzi nie pojmuje różnicy pomiędzy firmami, pozwalającymi nam zbyć nasze nasz samochód używany. Mowa tutaj o autokomisie i skupie aut.

Cena
Każdy niezwłocznie ogłosi, iż auto skup sugeruje mniejsze bądź wprost złodziejskie ceny. Zrozumiałe że wypłata za wóz będzie mniejsza - rozważmy koszty transportu, napraw i tym podobne. W zamian oszczędzamy czas oraz pieniądze wydane na dywidendę komisu.
Autokomis najprawdopodobniej przedstawi nam nieco lepszą ofertę cenową, jakkolwiek pamiętajmy że autokomis pobiera prowizję.
Reasumując kwestia finansowa to już wyjątkowa sprawa - najodpowiedniej wykonać parę rozmów do różnych autokomisów i skupów aut oraz zorientować się co nam się bardziej opłaca.

Trwanie
W autokomisie pojazd zazwyczaj stoi i oczekuje, aż ktoś zdecyduje się go nabyć. Od czasu do czasu może to być kilka dni, czasem dni bądź nawet tygodnie. Po sprzedaży pojazdu autokomis przekaże nam nasze pieniądze zazwyczaj w czasie kilku dni.
Auto skup zakupi nasze auto w kilka godzin. Na ogół trwa to maksymalnie dwa dni, a finanse pobieramy przy podpisaniu umowy kupna. Możemy pozbyć się auta i otrzymać pieniądze w dłoni na przestrzeni dnia od wykonania pierwszych ustaleń telefonicznej.

Jak widać komis i skup samochodów to dwa od początku do końca odmienne koncepty, z odmiennymi wzorcami działania. Pomnijmy że wszelka transakcja sprzedaży samochodu powinna być uwieńczona podpisaniem umowy.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>