on January 23, 2014 by castli in Administratie publica, Afaceri, Altele, Comments (0)

Egzaminy na prawo jazdy Wielkiej Brytanii po angielsku od 7 kwietnia 2014 roku.

Przebywasz w Wielkiej Brytanii już jakiś czas i nie masz zdanego prawka. Nie czekaj, niedługo zmieniają się przepisy, które nie zezwolą na zdawanie na prawko w swoim języku ojczystym. Nie będzie można przystępując do egzaminu na prawko na odsłuchiwania pytań testowych w odpowiednim dla siebie języku obcym (tzw. voice over). Dotatkowo nie będzie można korzystać tłumacza podczas takiego egzaminu. Zmiany nastepują od kwietnia 2014 roku, więc jeśli spełniasz wymagania i chcesz skorzystać z szansy zdawania testu teoretycznego w języku polskim zgłoś się niezwłocznie, ponieważ masz czas tylko do kwietnia 2014 roku, aby zdawać ten test po starych zasadach. Szkoleniowe materiały dla zdających na starych zasadach możesz znaleźć na naszej stronie prawo jazdy w uk.

Przypominam niektóre wymagania dla egzaminowanego, czyli co jest ci potrzebne, aby zdobyć prawo jazdy w Wielkiej Brytanii kategorii A, B, C lub D.
Przede wszystkim musisz mieć skończone 17 lat. Nie musisz mówić po angielsku -do kwietnia 2014-, podczas testu możesz skorzystać z formularzy w ojczystym języku. Kolejną obligatoryjną sprawą o której też dobrze wiedzieć jest fakt, że aby starać się o prawo jazdy w UK powinieneś przebywać tu przynajmniej 185 dni. Tak więc jęśli przebywasz w Wielkiej Brytanii krócej niż pół roku możesz zapomnieć o tym egzaminie. Więcej informacji o tym co powinienieś zrobić, aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy w UK możesz znaleźć na naszej stronie internetowej prawo jazdy w UK.

Temat zrezygnowania z tłumaczy podczas egzaminów na prawo jazdy zaczeła się na początku roku 2013. Wtedy to DSA rozpoczeła kosultacje na ten temat. Driving Standard Agency postanowiła tak ponieważ dużo osób biorących udział w tej ankiecie było za wycofaniem podczas egzaminu z pomocy lektorów. Decyzja ta ma przyczynić się wg. DSA do poprawy bezpieczeństwa na drogach. A także do integracji obcokrajowców z brytyjczykami, zmniejszyć ma także możliwości nadużyć i oszustwa podczas egzaminów oraz obniżyć wydatki - głównie na lektorach.
Jeśli ci jeszcze mało to skorzystaj z naszej strony z poradnik kierowcy w uk, a znajdziesz tutaj na pewno odpowiedzi na różne nurtujące ciebie problemy.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>