on September 30, 2013 by castli in Altele, Comments (0)

Dlaczego warto zacząć pić soki z marchwi?

Robienie własnych soków owocowo – warzywnych jest wyjątkowo prostą czynnością. Samo picie zdrowych, naturalnych soków w znakomity sposób wpływa na nasz organizm oraz na dobre samopoczucie. Jednak zanim przystąpi się do codziennego wyciskania soków należy wziąć parę rzeczy pod uwagę. Jednak musimy pamiętać o wielu rzeczach związanych z wykonywaniem własnych soków.
Po pierwsze to sok owocowy i sok warzywny (np. sok z marchwi) nie są sobie równe. Konkretnie chodzi o fruktozę, a raczej jej stężenie w soku owocowym które naturalnie jest bardzo wysokie. Nadmierne spożycie cukru zawartego w owocach przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstania chorób serca. Samo spożycie owoców nie jest tak niebezpieczne w związku z dużą zawartością włókna w porównaniu do soku, gdzie jego brak. Z tego względu warto jest koncentrować się na sokach warzywnych.
Mimo picia soków nadal musisz jeść warzywa. Soki absolutnie nie zastępują jedzenia warzyw gdyż nie zawierają włókna pokarmowego które występuje w samych warzywach. Włókno spowalnia trawienie dlatego jego zawartość przyczynia się do uczucia sytości po posiłku.
Spożycie soków może spowolnić spadek wagi Twojego ciała. Musisz pamiętać o tym, że soki zawierają mocno skoncentrowaną dawkę witamin, minerałów i oczywiście kalorii. Pijąc soki należy ciągle zwracać uwagę na ilość spożywanych dawek.
Przygotuj się na większą ilość czasu spędzonego na zakupach. Na początku może się to wydawać nieistotne, jednak wraz z upływem czasu zauważysz, że codzienne kupowanie warzyw i owoców zajmuje konkretną jego ilość. Przygotowanie soku zajmuje trochę czasu. Codziennie od 15 do 25 minut będziesz poświęcać na przygotowanie soku i umycie części sokowirówki.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>