on April 23, 2014 by castli in Altele, Comments (0)

Czy cukiernia to zyskowny biznes?

Czy gra jest warta świeczki?

Otworzenie cukierni to niewątpliwie znakomity sposób na opłacalny interes. Cukiernictwo skupia się obecnie na produkcji ciast i tortów. Mimo istotnej konkurencji wciąż da się zarobić w tej specjalności.

Naturalnie bazą naszej cukierni powinna być gwarancja smakowitych wypieków, czyli chociażby popularnych: szarlotek, serników oraz tortów. Prócz tego powinno się wyróżnić się czymś spośród konkurencji, by pozyskać grupęoddanych klientów.Trzeba tu zaznaczyć, iż cukiernia powinna bazować na bardziej urozmaiconej ofercie aniżeli market, bądź sklep osiedlowy. W związku z tym lepiej unikać przy produkcji wyrobów cukierniczych konserwantów oraz podejrzanej jakości komponentów.

Wydatki na początek

Wkład własny w przypadku zakładania własnej cukierni jest całkiem znaczny. Mówiąc o samym wyposażeniu cukierni w stosowny sprzęt winniśmy liczyć się z kwotą około 300 000 zł. W grę wchodzi piec cukierniczy jak również kosztowne szafy chłodnicze. W przeciwnym razie nasze wyroby mogą się zepsuć, o ile nie można ich prędko zbyć. Koszty bieżące i zakup produktów spożywczych są także wysokie. W skali miesiąca, niewielka cukiernia (jak chociażby Domowe Wypieki - torty wrocław) wydaje na ten cel około 5 tys. zł.

Oczywiście powinno się do tego doliczyć koszty związane z wynagrodzeniem. Wykwalifikowany cukiernik zarabia około 5000 zł brutto.

Zarobki

Marże w cukierniach są wystarczająco wysokie - osiągają częstokroć 20 - 30 proc. Świadczy to o dużym dochodzie, przy właściwych nakładach kapitału obrotowego, potrzebnego na zakup na produktów spożywczych.

Dziś dużo zyskuje się sprzedając tzw. "mokre wyroby", głównie chodzi o szarlotki i torty, mniej z kolei zarobimy na tzw. "twardych wyrobach", jak przykładowo babeczki.

Na koniec: warto również zrobić dla firmy witrynę internetową, na której wstawić można katalog oferowanych produktów. Klienci coraz częściej korzystają z Internetu wyszukując atrakcyjnych dla siebie ofert niedaleko miejsca zamieszkania.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>