on May 10, 2016 by castli in Altele, Comments (0)

Co kupić rocznemu brzdącowi na urodziny? To zazwyczaj nie lad wyzwanie dla mam, babć i wujków. Pytamy sami siebie: czy przytulanka będzie odpowiednia? Czy może kupić grzechotkę? Czy te zabawki będą bezpieczne? Czy bobas będzie umiał się tym bawić?

Jaką rzecz podarować małemu dziecku na pierwszą rocznicę urodzin? To zazwyczaj nie lad wyzwanie dla mam, babć i innych krewnych. Rozmyślamy: czy przytulanka będzie odpowiednia? Czy lepiej postawić na grzechotkę? Czy te zabawki będą bezpieczne? Czy bobas będzie umiał się tym obsłużyć?

Przy wyborze zabawki w ramach podarunku powinniśmy sugerować się przede wszystkim symbolem producenta o prawidłowym użytkowaniu zamieszczoną na pudełku. Zabawka to nie odzież. Ubrania wybiera się zwykle odrobinę za duże, bo maluch rośnie w szybkim tempie. Lepiej, żeby dziecko ponosiło sweterek czy śpioszki nie wcześniej niż za rok, niż gdyby miało ani razu ich nie założyć, bo będą za małe. Zabawki z kolei wybieramy adekwatnie do etapu rozwoju. Żaden opiekun przecież nie schowa zabawki maluchowi, mówiąc "dostaniesz to za jakiś czas". Roczniak czegoś takiego nie zinterpretuje poprawnie.

Warto też pogadać z opiekunami małego solenizanta. Podpytać o jego preferencje. Jakie zabawki lubi? Co wybiera ochoczo, a co nie zwraca jego uwagi? Jakie bajki najbardziej lubi śledzić? Toma i Jerry'ego, czy Świnkę Peppę? Gdy to ustalimy, będziemy mogli poszukać pluszaka w kształcie ukochanego bohatera, układanki, książeczki z ilustracjami.

Nie musimy się martwić o bezpieczną zabawę malucha, o ile wybierzemy zabawki ekologiczne. Najlepiej wybierać je u polskich firm. Dobre materiały to papier i naturalne tkaniny, np. wełna, sizal.

Przydadzą się także informacje o stylu zabawy rocznego dziecka. Szybko zauważysz, że smyk rozumie wiele z tego, co mu tłumaczysz. Z ochotą powtarza czynności rodziców, np. podlewanie kwiatków. Sam też wybiera, jaką zabawką będzie się bawić. Roczny szkrab lubi swoją siostrę czy brata, lecz nie potrafi jeszcze z nimi w nic zagrać. Z tego względu zabawki powinny być przeznaczone do zabawy indywidualnej.

Zabawki naszą pasją!

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>