on March 31, 2013 by castli in Altele, Comments (0)

Charakterystyka serwerów dedykowanych

Wybór wariantu serwera to istotne zagadnienie dla każdego, kto pragnąłby założyć firmę www.

Niemało delikwentów startuje od malutkiej firmy, albo uruchamia witrynę internetową www o konkretnym przeznaczeniu, z kilkoma opcjami zaś najpierw posiadającą względnie niewielu interesantów. Najbardziej atrakcyjnym wyjściem dla rzeczonych osób będzie serwer współdzielony - jest w stanie długi czas spełniać swą rolę przez wzgląd na zakres przystosowania parametrów , a w dodatku opłata za miesiąc użytkowania jest bardzo przystępna. Z tegoż powodu współdzielone serwery w Polsce są bardzo wzięte.

Dla potrzebujących czegoś więcej bardziej odpowiednie mogą stać się serwery dedykowane. Główną charakterystyką, jaka rozróżnia serwer dedykowany od współdzielonego, zwanego również wirtualnym, jest konfigurowanie go na wyłączność. Z tej przyczyny kontrahent dostaje szansę całej parametryzacji, niezależność, a przy tym ewidentnie najlepsze parametry, razem z gwarancjami bezpieczeństwa technologicznego. To idealna alternatywa dla właścicieli większych witryn bądź sklepów internetowych bardzo odwiedzanych. Wtenczas aczkolwiek trzeba liczyć się z dużymi kosztami użytkowania serwerów.
Niekiedy jednak nawet serwer dedykowany przestaje być wystarczający. Kwestia może odnosić się do nade wszystko niezmiernie pojemnych serwisów o bogatych funkcjach, na przykład wielkich portali z aukcjami. Nie stanowi to niemniej trudności, bo wówczas da się nabyć serwery dedykowane w liczbie kilku, połączonych w klastry.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>