on June 10, 2014 by castli in Altele, Comments (0)

biznes w chinach

W dobie kryzysu na rodzimym rynku coraz większa liczba polskich przedsiębiorców zerka w stronę rynków dalekiego wschodu, głównie Chin. Chinaway Gospodarka tego kraju jest teraz w fazie szybkiego rozwoju, który można porównać z niegdysiejszym rozwojem Stanów Zjednoczonych. Sprawia to, że Chiny przestają być tylko fabryką dla większości państw świata, a stają się coraz chłonniejszym rynkiem konsumenckim.
Sprowadzane są głównie towary o wysokiej jakości wykonania, wnoszące nowoczesne rozwiązania do gospodarstw domowych oraz odznaczające się interesującym wyglądem.
Kolejnymi towarami importowanymi do Chin są komponenty do dalszej produkcji wykonywanej w tamtejszych zakładach. Z Polski do Państwa Środka sprowadzana jest także myśl techniczna. Przebywające u nas delegacje chińskich fabryk szukają sprawdzonych sposobów poprawienia parametrów jakościowych i wydajności produkcji. Tego typu informacji szukają zarówno na etapie planowania inwestycji, jak i dla już wdrożonych projektów. Chinaway Polscy przedsiębiorcy coraz częściej w strategiach rozwoju firmy umieszczają plany wykorzystania tego rosnącego potencjału chińskiego rynku. Właściwe przygotowanie i realizacja planu mogą przynieść świetne efekty krótkoterminowe jak i zaowocować podpisaniem długoterminowych kontraktów, dających stały dochód przez lata. W obecnych realiach rynku firmy planujące eksport do Chin lub też import, przygotowując się do zadania muszą zwrócić szczególną uwagę na znalezienie odpowiednich przedstawicieli. Mogą to być zatrudnieni przez firmę pracownicy lub wynajęte firmy zewnętrzne. Ważne, aby osoby delegowane do kontaktów na rynku chińskim dobrze posługiwały się przynajmniej językiem mandaryńskim. Ten standardowy język chiński jest oficjalnym językiem Państwa Środka.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>