on May 31, 2015 by malma13 in Altele, Comments (0)

Banki działające w Hong Kongu dostrzegają faktyczne zagrożenie bezpieczeństwa swoich kl…

Banki działające w Hong Kongu dostrzegają faktyczne zagrożenie bezpieczeństwa swoich klientów. Wiele z nich zamknęło swoje placówki stacjonarne.

Obecne protesty będące walką mieszkańców Hong Kongu o demokrację i uniezależnienie się od rządu chińskiego zmusiły banki do tymczasowego zamknięcia swoich oddziałów i skierowania klientów do korzystania z bankowości internetowej i mobilnej - donosi portal Finextra.

 

Hong Kong Monetary Authority - tamtejszy bank centralny - podał do informacji, że 44 jednostki bankowe 23 banków zostały zamknięte na czas zamieszek. Jednocześnie instytucje zobowiązały się wznowić ich pracę jak tylko okoliczności będą bardziej sprzyjające.

 

Elektroniczne kanały bankowe w takich sytuacjach nie są już tylko narzędziem sprzyjającym komfortowi użytkowania i zarządzania pieniędzmi, a jedyną możliwą opcją. Niektórzy klienci dzięki takim rozwiązaniom mogą mieć dostęp do swoich zasobów finansowych mimo napiętej sytuacji na ulicach miasta.

 

mg

Pożyczka online

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>