on April 18, 2014 by castli in Altele, Comments (0)

Auto skup Kielce

Internet to kapitalne narzędzie do porównywania interesujących nas ofert, giełda i komis zapewniają sposobność obejrzenia auta na żywo, nawet przetestowania przed potencjalnym kupnem, zaś w przypadku zakupu samochodu od dealera zdołamy liczyć na fachową pomoc fachowców. Kwestia wyboru formy nabytku wozu jest indywidualną decyzją kupującego aczkolwiek we wszystkich przypadkach należy pamiętać żeby poszukiwać ofert w sprawdzonych źródłach, albowiem często się zdarza, że interesująca cena danego pojazdu nie koniecznie pokrywa się z jego stanem technicznym lub prawnym.

Komis

W większości auta przekazane do sprzedaży komisowej posiadają zaniżony przebieg w stosunku do autentycznego, bądź nie mają wymaganych dokumentów. Nie ma jak również wykonać odpowiedniego sprawdzenia takiego auta. Najefektywniej więc kupować auto u dealera danej marki, gdzie oferują sporą ilość używanych samochodów, wcale nie droższych, lecz na pewno wartych zainteresowania co do przebiegu, stanu technicznego oraz prawnego. Istnieją profesjonalne salony skupu samochodów używanych - niezależne i sieciowe.

Internet

Coraz większą funkcję sprzedaży i kupnie aut używanych gra Internet. Komisy internetowe dają możliwość łatwego zestawienia ofert. Mechanizm porównawczy jest w stanie w czasie rzeczywistym porównać ze sobą wytypowane pojazdy. Przy doborze samochodu pomocne są także raport o zawodności indywidualnych modeli preparowany przez instytut DEKRA i raport przedstawiający wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP.

Dealer

Korzystając z oferty dealerów w podobny sposób możemy liczyć na komfortowe warunki kupna auta. Mamy też pełne przekonanie że zbywany pojazd jest pewny.

Auto nim zostanie sprzedany jest, nie tylko przetestowany, ale dodatkowo ewentualnie naprawiony. W większości wypadków wykonywany jest przegląd w ramach którego wymienia się olej silnikowy, filtry oraz płyny eksploatacyjne. Poprawiany jest dodatkowo wygląd powłoki lakierniczej czy czystość tapicerki. Co więcej auta weryfikowane są także od strony prawnej włącznie z rejestrem zastawów sądowych.

Sieć komisów

Autoryzowane sieci sprzedaży samochodów używanych nade wszystko gwarantują pewność i bezpieczeństwo zakupu. W sąsiedztwie solidnych punktów o pozytywnej renomie działają na rynku liczne komisy sprzedające samochody o dyskusyjnej jakości i pochodzeniu. Typowemu klientowi ciężko je na pierwszy rzut oka odróżnić.

Do prestiżowych sieci komisowych dołączają tylko punkty, które gwarantują wysoką jakość oraz spełniają stawiane przez sieć kryteria. Punkty przynależne do sieci zapewniają najwyższy standard obsługi i służą kompetentną wskazówką przy doborze auta. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości kupujący cały czas ma możliwość zwrócenia się do instytucji organizującej sieć, czego nie gwarantują komisy indywidualne.

Na dodatek sieci komisów proponują w większości wypadków wiele innych udogodnień. Częstokroć oferują klientom infolinię umożliwiającą skorzystanie z pomocy konsultantów, oraz strony www z ofertami sprzedaży i skupu samochodów.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>