on April 8, 2014 by castli in Sport, Comments (0)

Afery z parabankiem ciąg dalszy

Jak poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Hania. Katarzyna P. usłyszała zarzuty dotyczące popełnienia ośmiu przestępstw określonych w ustawie o rachunkowości, w kodeksie spółek handlowych oraz polegających na wyłudzeniu poświadczenia nieprawdy.

Kopania poinformował z kolei, że zarzuty dotyczą lat 2008-2012 i łączą się z funkcjonowaniem trzech spółek, w skład zarządu których wchodziła Katarzyna P. Dodał, że w spółkach Amber Gold Katarzyna P. pełniła funkcje prezesów i wiceprezesów m.in. w spółce Amber Invest oraz Amber Gold Usługi spółka z.o.o.

Żona prezesa Amber Gold - usłyszała osiem zarzutów w głównym śledztwie dot. Amber Gold. Kobieta nie przyznała się do winy, udzieliła częściowych wyjaśnień i wzięła pożyczki pod zastaw samochodu. Zastosowano wobec niej dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Hania dodał, że podejrzana jest przesłuchiwana w gdańskiej prokuraturze, mimo że śledztwo przeniesiono do Łodzi, bo przesłuchanie zaplanowano wcześniej i Katarzynę P. wezwano na dziś.

Kolec zaznaczył, że zarzuty nie dotyczą działania na szkodę klientów firmy Amber Gold. - Są to zarzuty formalne dotyczące działania pani Katarzyny P., jako członka zarządu - dodał adwokat.

17 sierpnia Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła prezesowi Amber Gold Marcinowi P. sześć zarzutów, m.in. prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej oraz posłużenia się sfałszowanym potwierdzeniem przelewu na kwotę 50 mln zł i że brał pożyczki pod zastaw samochodu. 29 sierpnia śledczy postawili mu zarzut oszustwa znacznej wartości. Przyjęto, że działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc ze swej działalności stałe źródło dochodu i brał pożyczki pod zastaw samochodu. Grozi za to do 15 lat więzienia.
30 sierpnia sąd zdecydował - z powodu zagrożenia wysoką karą i obawy matactwa - o aresztowaniu Marcina P. na trzy miesiące.
Prokuratura Okręgowa w Łodzi - po decyzji Prokuratora Generalnego - prowadzi dwa śledztwa związane z Amber Gold, przejęte z gdańskiej prokuratury. Chodzi o główne śledztwo przeciwko prezesowi Amber Gold oraz postępowanie dot. Portu Lotniczego w Gdańsku i OLT Express.
20 września Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ ogłosił upadłość likwidacyjną Amber Gold spółki z o.o. w Gdańsku. Sąd wezwał jej wierzycieli do zgłoszenia wierzytelności do sędziego komisarza w sądzie w Gdańsku - mają oni na to czas do 25 grudnia i mogą brać pożyczki pod zastaw samochodu
Do końca września do prokuratury zgłosiło się ponad 8100 osób, które twierdzą, że firma jest im winna w sumie ponad 393 mln zł z tytułu pożyczki pod zastaw samochodu.

Po przesłuchaniu Katarzyny P. do Łodzi mają zostać przewiezione akta głównego śledztwa ws. Amber Gold - w sumie ponad 55 tomów akt głównych, ponad 500 kartonów i niemal 200 segregatorów z dokumentami finansowo-księgowymi firmy Amber Gold oraz 7 terabajtów danych w formie elektronicznej. pożyczki pod zastaw samochodu

Po zakończeniu prawie 5-godzinnego przesłuchania obrońca Katarzyny P. – Tomasz Bierut poinformował dziennikarzy, że jego klientka nie przyznała się do winy i udzieliła częściowych wyjaśnień i udała się po pożyczki pod zastaw samochodu. Dodał, że zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>