on November 20, 2015 by castli in Sport, Comments (0)

Aerobik dawniej i teraz

Współcześnie, ogromną rolę odgrywa zagadnienie poprawnego odżywiania oraz uprawiania sportu.

Stosowna dieta oraz ruch trzy razy dziennie stanowczo zmniejszają zagrożenie chorób takich jak cukrzyca czy zawał mózgu, a także skutkują tym, że człowiek dzierży więcej motywacji do życia.

Powiedzonko o zdrowym ciele i duchu nie jest mrzonką, natomiast absolutna prawda. Im człowiek silniejszy, tym lepiej mu się funkcjonuje i egzystuje. Nie ma co ukrywać, ale adekwatna kondycja fizyczna, a co się z tym wiąże – dobra prezencja, oddziałuje także na pewność siebie i świadomość własnej ceny.

Ludzie uprawiają sport jak potrafią – jedni grają w koszykówkę, drudzy używają roweru stacjonarnego, jeszcze inni chodzą na basen. Są też tacy, którzy uprawiają aerobik. Aerobik można stosować zarówno w pojedynkę w domowym zaciszu, jak również w więcej osób na zebraniach zorganizowanych, pod czujnym zwierzchnictwem trenera.

Generalnie uważa się, iż aerobic jest przeznaczony dla dziewczyn, jednak w ostatnich latach nie trudno zauważyć trend, iż dużo mężczyzn także wykonuje ćwiczenia aerobowe, chcąc utrzymać formę bądź wyrzeźbić muskuły.

Ostatnimi czasy wylansowała się także inna forma aerobiku, zwana aerobikiem wodnym. Jest to bardzo pożyteczna forma dbania o zdrowie. Zwłaszcza zalecana jest jednostkom z nadwagą, a to dlatego, że ćwiczenia wykonywane pod wodą nie obciążają stawów kolanowych.

Tech tipsComputer Tricks

Tags: , ,

No Comments

Leave a comment

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>